Spływy Kajakowe Zbrzyca - Kajaki Zbrzyca


Spływ Kajakowy Zbrzycą- łatwy, polecany dla początkujących kajakarzy, rodziny z dziećmi, w sam raz na pierwsza przygodę z kajakami. Górna Zbrzyca - wąska, niepokorna rzeczka - przepływa przez kilka jezior: Wielkie Sarnowicze, Somińskie, Kruszyńskie, Parzyn. Kajakarzy czeka tu kilka przenosek przy młynach, jazach czy tartakach. 1 rzeka, i jej otoczenie pięknieją z każdym kilometrem. Teren jest pofałdowany, porośnięty pięknymi lasami. W środkowym odcinku rzeka stopniowo zwalnia, pogłębia się i znowu mija kilka ładnych, śródleśnych jezior, połączonych w malowniczy łańcuch. Kolejno ukazują się jeziora: Milachowo o wysokich, zalesionych brzegach, dalej Laska, Księże, Parszczenica, Śluza. Wszystkie są urocze, lecz najpiękniejsze jest to ostatnie - ciche i bezludne.

Na trasie pola namiotowe w Widnie lub po przepłynięciu ( ok. 30min ) w Lasce (pole namiotowe A-laska-polecamy)

Rzeka Zbrzyca kończy swój bieg przy naszej przystani (pole namiotowe)-także jest to dobra alternatywa na wyjazd weekendowy (2 dni spływu)

  • zobacz pełen opis rzeki

    Zbrzyca to prawy dopływ Brdy, płynie przez Równinę Charzykow-ską na obszarze Zaborskiego Parku Krajobrazowego. Kajakarze bardzo chętnie odwiedzają ten najpiękniejszy z dopływów Brdy ze względu na malowniczą i urozmaiconą trasę spływ u, prawie na całej długości wiodącą przez lasy. Szlak wodny - łatwy, choć uciążliwy w górnym biegu - na najczęściej odwiedzanym odcinku od Leśna (Młosina) do Swornychgaci został oznakowany. Górna Zbrzyca - wąska, niepokorna rzeczka - przepływa przez kilka jezior: Wielkie Sarnowicze, Somińskie, Kruszyńskie, Parzyn. Kajakarzy czeka tu kilka przenosek przy młynach, jazach czy tartakach. 1 rzeka, i jej otoczenie pięknieją z każdym kilometrem. Teren jest pofałdowany, porośnięty pięknymi lasami. W środkowym odcinku rzeka stopniowo zwalnia, pogłębia się i znowu mija kilka ładnych, śródleśnych jezior, połączonych w malowniczy łańcuch. Kolejno ukazują się jeziora: Milachowo o wysokich, zalesionych brzegach, dalej Laska, Księże, Parszczenica, Śluza. Wszystkie są urocze, lecz najpiękniejsze jest to ostatnie - ciche i bezludne. Najważniejsze dopływy rzeki, będące również szlakami kajakowymi, to Młosienica (Młosina), Kulawa i Kłoniecznica. Zbrzyca bywa również pomostem między Brdą i Wdą. Dopłynąwszy pod prąd do Jeziora Sarnowicze Małe, można przerzucić kajaki na Jeziora Wieckie [2,5 km] - to początek szlaku kajakowego rzeki Wdy.


Rzeka Zbrzyca


Rzeka Zbrzyca - Zaplanuj swój spływ

W rubrykę poniżej wpisz liczbę wybranych kajaków

Kajak Vista Perception(2 os.) vista perception :


Kajak Perception Carolina 14(1 os.)carolina 14 :


Kajak Treek(1 os.)treek :


Kajak Traper(1 os. )kajak Traper :


Kanu Old Town Discovery 158 (2 os.)kanu :


Fartuch na kajak (1/2 os.)fartuch przeciwdeszczowy :


Kanu Apache 16 - Rainbow(3 os.):apache :


Worki wodoszczelne (59l):worek :


Beczki wodoszczelne (12l):beczka :początek spływu - miesiąc: dzień:

koniec spływu     - miesiąc: dzień:

start spływu :
(w nawiasie podana jest odległość od Swornegaci)
meta spływu:Opis : Zbrzyca

Długość rzeki - 45 km
Długość szlaku - 39 km
Czas spływu 2-3 dni

Proponowane etapy dzienne spływu

1.Sominy - Widno - (15km)
2.Widno - Swornegacie - (15km)


Transport ze Swornychgaci (kilometry podane jadąc w jedną stronę):

ZBRZYCA

Sominy (45 km)
Parzyn (35 km)
Kaszuba (25 km)
Rolbik (25 km)
Widno (20 km)
Laska (20 km)

tel. 606 686 107
info@kajaki-kaszuby.pl

Piotr Hapka
89-608 Swornegacie
Zbrzyca 6